Jak se liší pouzdro na brýle dámské od toho pánského?

Podobně jako u mnoha jiných komodit, i ceny brýlí se v poslední době značně zvýšily. Je tedy jen pochopitelné, že si na ně jejich vlastníci budou chtít dávat větší pozor – koneckonců jen málokdo by měl na nové. S tím souvisí i větší množství prodaných pouzder. A není divu, je to nejlepší způsob, jak zabránit jejich poškození v době, kdy je zrovna nenosíme. Je tedy jasné, že investice do kvalitního pouzdra se rozhodně vyplatí.

klasické dámské pouzdro

Toho jsou si vědomi i výrobci, kteří je začali nabízet v mnoha nejrůznějších designech. Tak máme například pouzdro na brýle dámské, ale i pánské. Pro většinu z nás to může být matoucí – přeci jen, brýle vypadají stejně, ať už je nosí muž nebo žena, ne? Pravdou je, že se zde jedná o primárně kosmetický aspekt. Ten je však pro mnoho lidí také důležitý. Například jen málokterý muž si zvolí to s neonově růžovou barvou, které je navíc poměrně velké. Většina z nich se naopak poohlédne po méně nápadném, střízlivém stylu i barvě.

typ pouzdra pro pány

Ovšem rozdíl ve velikosti je jednou z věcí, které mají svůj důvod. Ženy je totiž obvykle nosí v kabelce. A snad každá z nás ví, jak obtížné může být v ní něco nalézt, zejména pokud se jedná o malý předmět. Objemnější pouzdro tak zajistí, že jej najdeme mnohem snadněji.

Naproti tomu muži jej většinou nosí v kapse u kalhot či u bundy, kde není tolik prostoru. Potřebují tedy, aby bylo co nejužší a nejmenší, aby se jim tam pohodlně vešlo. Je však jasné, že velikost musí především odpovídat typu brýlí. Pokud máme obří obroučky, to malé nenápadné nám rozhodně stačit nebude. Naštěstí si je většinou můžeme vyzkoušet již v obchodě a ujistit se, že se nám do něj brýle pohodlně vejdou.

To vše samozřejmě ani zdaleka neznamená, že by si muž nemohl pořídit dámské pouzdro a naopak. Pokud se vám líbí a vyhovuje vám, není důvodu si jej nevzít. Stejně bude většinu času schované, takže jej uvidí opravdu jen málokdo.