Samonosné schodiště je ozdobou domu i cvičební pomůckou


Samonosné schodiště se již v průběhu montáže stává dominantním prvkem v interiéru. Spolehlivě tu funguje známý psychologický efekt,kdy v podstatě nikdo nepřehlédne schody v domě, zatímco jiné předměty přechází bez povšimnutí. Je to dáno zřejmě samotnou konstrukcí a tvarem schodišť, které jsou velmi svérázná a tvarově rozmanitá. Samonosná schodiště v tomto směru zaujímají zvláštní pozici, neboť jde o konstrukce zcela nezávislé na nějakých nosnících, schodiště umístíte do prostoru v podstatě kamkoli a výrobek může prakticky ihned začít sloužit svému účelu.

žena na schodech

Využívejte své schodiště častěji – někteří lidé si ve svém domě nechají vystavět schodiště a pak se rozhodnou, že si vybudují malý osobní výtah. Schody pak nechávají ležet ladem, neboť chůze po schodech jim připadá příliš namáhavá, a tak se jí záměrně vyhýbají. To je ale chyba, pramenící zejména z neznalosti, spousta lidí totiž nemá tušení, že právě chůze po schodech je naprosto ideální prevencí proti hypertenzi a dalším civilizačním chorobám. Doporučí vám ji i lékaři, a i když, samozřejmě, samotné chození po schodech není všemocné a není univerzálním lékem na všechno, na ozdravném a léčebném procesu se spolupodílí velkou měrou.

dřevěné schodiště

Vytvořte si ze schodiště posilovnu – konstrukce samonosného schodiště KMK design se přímo nabízí k vytvoření posilovacího nástroje a chcete-li důkladně procvičit svaly dolních končetin, do posilovny ani nemusíte docházet. Svalová námaha při chůzi po schodech připomíná chůzi v kopcovitém terénu a ta je i dle vyjádření lékařů nejúčinnější prevencí proti kardiovaskulárním chorobám.

Na schodech snadno procvičíte svaly stehen, hýždí, lýtek i chodidel a postupně si můžete nakládat na záda do batohu závaží. Neutrácejte peníze za posilovny, kde navíc bývá vydýchaný vzduch, důkladně doma větrejte a nepřehánějte to s vytápěním – abyste se lépe cítili fit, postačí vám teplota v místnosti na 18 – 20 stupních Celsia.