Víte, co je to Pu erh

Znáte čaj Pu erh? Kdybyste přišli do čajovny a oznámili tamní obsluze, že byste rádi ochutnali tento rozhodně netradiční nápoj, je velmi pravděpodobné, že vám jej v brzké době donesou, zatímco se pohodlně usadíte na židli u stolku, anebo se vyzujete z bot a posadíte se do tureckého sedu k tomu určenému prostoru.

příprava čaje

Čaje Pu erh patří skutečně k velmi raritním čajovým specialitám, a pokud jste jej nikdy neochutnali, doporučujeme začít s malou dávkou, abyste si na jeho typické zemité aroma a chuť přivykli. Pro dokonalé uzemnění – také patříte k lidem, co rádi poletují s hlavou v oblacích a vznáší se ve snových představách dělat to a to a být tam a tam? Někdy bývají představy zkreslené a nereálné, a u některých vizí se doporučuje více se uzemnit. Uzemňování doporučuje mnoho citlivých lidí zaměřených na duchovno a ezoteriku, tím se totiž dostáváme do silnějšího kontaktu s planetou Zemí, s její energií, a míváme pak více fyzických sil a praktického myšlení v reálném životě.

pití čaje

Uzemnit se můžete několika způsoby. Za prvé za vhodného počasí a v příznivém prostředí se vyzujte z bot a bosky se procházejte v přírodě. Čím více budete chodit bosí venku, tím více budete se Zemí propojení. Druhý způsob je velmi podobný, znají jej především vodáci, kteří splouvají řeky a častokrát se tu vyzouvají z bot, když se pohybují ve vodě i v okolí řeky na březích.

A třetí možností je alespoň občas si dopřát v čajovnách Pu erh. Mnohé čajovny umožňují vyzouvání z obuvi, takže tu může být bosí a zároveň si užívat zvláštní čajový odvar, jedinečný mezi všemu druhy čajů.

Čtvrtou možností je pít tento čaj doma, na zahradě, a opět naboso, takže se vám uzemnění ještě více zesílí. Aroma speciálně fermentovaného Pu erhu je totiž velmi svérázné, zemité, připomíná tak trochu vůni spadaného podzimního listí ze stromů a lesní půdu s jehličím, kterou následně naberete do dlaní a přičichnete si k ní.