Vzpomínám si na to, jaké to bylo být bez auta. Znáte to také? Pro mě bylo vždy auto v mém nižším věku takové nepraktické, protože nikdy jsem neřídila a nikdy jsem neseděla za volantem. Hodně jsem se bála, protože auto pro mě nic neznamenalo, měla jsem přítele, který mě všude vozil a necítila jsem potřebu mít auto. Jezdily jsme nakupovat a kam jsem potřebovala vždy mě všude zavezl. Najednou jsme se ale rozešli a zjistila jsem, že se musím opět vrátit k tomu jezdit autobusem a vše zvládat sama. Nebylo to jednoduché, protože jsem zjistila, jaké to bylo, když mě všude zavezl.

Děti

Nedalo se vůbec nic dělat, prostě jsem sebrala odvahu a opět jezdila autobusem. Začala jsem chodit i na brigádu a vydělala jsem si peníze, jakmile jsem měla něco málo našetřeno, tak mi projelo hlavou z ničeho nic, že si udělám řidičák na auto. Byla to obrovská náhoda, protože jsem vždy říkala, že auto rozhodně řídit nikdy nebudu. Opak se stal pravdou. Přišla jsem do autoškoly a sdělila jsem paní, která tam seděla v kanceláři, že chci řídit auto, a že chci vyplnit přihlášku. Vše proběhlo ve velké rychlosti a zjistila jsem, že konečně pro sebe i něco udělám, například, že se dokážu postarat i sama o sebe a nemusím na nikoho spoléhat.

Jízda autem

Najednou jsem měla první jízdu a cítila jsem ten skvělý pocit, že si někam zajedu a že řídím konečně auto sama. No, byla jsem opravdu jako v sedmém nebi. Bylo to tak moc fajn. Od té doby vím, že jsem udělala pro sebe to nejlepší, co jsem mohla, a taky to, že se postarám sama o sebe. Člověk v životě dokáže cokoliv, stačí jen chtít a věřit si. Proto se nikdy nebojte a vždycky udělejte něco pro sebe, protože je to vždy pro Vaše dobro. Kolikrát se bojíme něco udělat, ale v životě se musí zkusit udělat všechno, proto se nebojte a běžte do všeho co Vás jen a jen napadne. Uděláte to nejlepší pro sebe. To mi věřte.