Co by nemělo chybět ve výbavě pro dítě


Rodiče se většinou neshodnou na tom, co by měla obsahovat výbavička pro miminko. Zejména maminky chtějí koupit všechno co vidí. Výrobci dětského zboží totiž dobře ví, že prodává především design. A proto vymýšlí a vyrábí spoustu krásného zboží, které si ale také nechají dobře zaplatit. Není ničím neobvyklým, že třeba za krásný designový kočárek dáte desítky tisíc a za jedno tričko i tisícovku. Co se týče oblečení, opět jsou to hlavně maminky, kdo chce mí krásné dítě, které bude oblečené podle poslední módy. Je ovšem potřeba si přiznat, že miminko neocení značkové body. Starší děti zase často oblečení zničí tím že ho polijí nebo pokreslí. Pokud nechcete vyhazovat peníze z okna, nakupujte výbavu postupně a s rozvahou. Spoustu věcí totiž můžete koupit z druhé ruky za mnohem lepší ceny.

oblečení miminko

Výbavička pro miminko by měla obsahovat nejen kvalitní kočárek, ale především kvalitní oblečení, které bude vyrobeno z bavlny, mušelínu a nebo bambusu. Jedině tyto látky jsou vhodné pro jemnou dětskou pokožku. Oblečení byste neměli kupovat příliš do zásoby, protože nevíte jak rychle bude dítě růst. Mohlo by se stat, že některé kousky vůbec neoblečete.

Z kosmetiky je poměrně zbytečné vybírat drahé produkty. Stačí voda, perlan a případně olejniček. Miminko stačí vykoupat v čisté vodě, a není potřeba ho umývat parfémovanými produkty. Na mazání stačí opět nějaký kvalitní olejniček, a pokud má miminko nějaký kožní problém, poradí vám pediatr. Rozumným nakupováním ušetříte spoustu peněz.

dětské oblečení

Co se týče oblečení, hledejte na bazárcích. I z druhé ruky můžete koupit krásnou soupravu do porodnice a nebo oblečení, ve kterém si vaše dítě bude hrát. Snadno se zašpiní, a tak je lepší nevyhazovat peníze za nové oblečení, které stejně v krajním případě skončí v popelnici. Chytrým nakupováním ušetříte tisíce, což se rozhodně vyplatí.