Utužování rodiny

Ano, já chápu, že to není jednoduché. Otce baví fotbal, matku móda, syna hraní na počítači a dceru baví přispívat na Tik Tok, nebo jak se ta podivnost jmenuje. Takže urvat děti od počítačů bude problém. Nebo ne? 

Pokud tedy nikam nezamíříte, tak prostě vypněte wi-fi a máte děti k dispozici. Nu a nyní můžete vytáhnout nějaké staré a zaprášené hry, které vám leží ve skříni již spoustu let, nebo vytáhnout nějaké nové. Deskových společenských her je trhu stále dostatek. Pokud vám tedy nezbyla krabice s hrou „Člověče nezlob se“, budete si ji muset znovu koupit. Nebo pokud chcete něco složitějšího, klidně to lze zkusit. „Monopoly“, nebo „Dostihy a sázky“ jistě máte a pokud ne, tak si je někde rychle kupte.  

stolní hra

Pokud máte ratolesti menší, tak jim sežeňte například „Kloboučku hop!“ Základ hry je v tom, že položíte klobouček na takové malé prkénko neboli můstek, a klepnutím na jeho druhou stranu vypustíte klobouček na letovou dráhu. Úkol je takový, aby tato letová dráha končila v místě, kde je nejvyšší bodový zisk, což bývá zpravidla co nejdále od místa vypuštění. A starej se, hráči. 

Nejsou samozřejmě jen tyto zábavy. Můžete třeba hrát karty. Je jedno, jestli slavnou a všude hranou „Canastu“, nebo tak zvané „Žolíky“, což je nesprávný výraz pro vykládané „Rumy“. S mladší generací si vyberte nějaké „Pexeso“, kvarteto, či cokoli jiného. Pokud nevíte, klidně se otažte svých dětí, jistě mají lepší přehled.  

cesta

Pokud jste se rozhodli pro společný výlet, tak jako prima zábava může být návštěva ZOO, nebo čehokoli jiného. Máte nablízku hrad? Vyrazte tam. I když už jste tam byli, běžte napřed a připravte dětem na cestě nějaké zábavné hry. Vycházka se jim bude líbit o to více, a ještě více se budou těšit na příští výletík. Další nápady jistě přijdou samy. Vám stačí je pouze realizovat a rodina vám bude velice vděčná.  

Nebo taky ne, ehm, ehm.