Dokážete vyjít s tchýní? Tchýně nemusí být tou nejhorší noční můrou!

Jste zamilovaná jako dlouho ne, máte se krásně ve vztahu se svým partnerem, ale tak trošku bojujete se svou tchýní? Je matka od partnera vaše noční můra? 

Dokážete vyjít s tchýní? Tchýně nemusí být tou nejhorší noční můrou! 

Vztahy v rodině jsou často dost složité, každý totiž může mít svůj názor, svůj pohled na svět a dost často se stává, že rodinní příslušníci nenacházejí v různých životních etapách stejnou řeč. Jistě, můžeme se pohádat s rodiči, se sourozenci, mohou nás strašit majetkové poměry v rodině, ale co je asi největším strašákem ze všech, ví asi každý. Nejeden vtip se na to zaměřuje a už jen vyřčené slovo tchýně, řadě lidí nahání husí kůži. Dost možná ale úplně zbytečně. Nejhorší vztahy pak mají ženy s matkami svých partnerů. No jo, mezi ženami to obvykle vře zkrátka nejvíce. Jak si zlepšit vzájemné vztahy s tchýní? 

tchyně a snacha

Kdo je na koni? 

Matka od partnera si bude vždycky myslet, že má pravdu, ona má přece více zkušeností, již nějaké děti vychovala a vy se teď máte starat o jejího potomka, do kterého vložila tolik energie. A dost možná to neděláte úplně vhodně, podle tchýně je její milovaný synáček zanedbávaný, nemáte na něj dostatek času, nevaříte tak dobře, jako ona nebo se nestaráte o to, aby všechno prádlo bylo dokonale vyžehlené. Taky možná díky práci nestíháte doma denně vařit a uklízet nebo se raději věnujete dětem, než abyste doma pekla každou neděli koláč a dělala svíčkovou. Jakmile necháte tchýni již od začátku být na koni, necháte ji, aby vám do všeho mohla mluvit, bude to dělat zlou krev i do budoucna. 

žena a dítě

A rada? Snažte se vždy s maminkou svého partnera mluvit hezky, usmívejte se, skládejte jí poklony, snažte se jí občas zeptat i na nějakou tu radu do života, ale od začátku jasně dejte najevo, že u vás doma budou platit vaše vlastní pravidla. I když to všechno možná maminka dělala kdysi lépe, vy si taky nevedete špatně a to je třeba jí dokázat. Hlavně se z toho nezhroutit. 

Bavte se, zajímejte se, zajděte si ven 

Napadlo vás někdy, že byste s tou dost negativní a kritickou paní někdy mohla třeba zajít na kávu nebo na nákupy? Zvete ji k vám domů, jen když je to opravdu nutné? Zkuste tohle změnit, pokud se budete snažit s tchýní sblížit, dost možná se vaše vzájemné vztahy zlepší. Nemusíte si ve všem rozumět, někdy se třeba kousněte do rtu, abyste zbytečně nevyjela a nepropadla panice, ale je fajn umět s tchýní trávit trošku času. I ty nejhorší povahy občas změknou, když je s nimi zacházeno hezky. Zajděte si třeba na kávu, bavte se o soukromí a zkuste se poznávat. 

Možná, že nakonec najdete společnou řeč a sblížíte se. Za pokus to stojí určitě.