Usmějte se


Věděli jste, že…?
Jen málokdo ví, že skutečně přirozená barva našich zubů není zářivě bílá, ale světlounce žlutá. Až módní trendy nám začaly diktovat že musíme mít zuby bílé jako perličky.

Abyste mohli mít krásný hollywoodský úsměv od ucha k uchu, je nutné mít především zdravé zuby. Není to těžké, ale je potřeba jim věnovat denně několik minut péče ráno a několik minut péče večer. Jedině tak nebudete mít žádné zubní kazy. Ty jsou způsobeny zubním plakem, který se drží zejména v mezizubních prostorách, a proto je tak nutné zuby čistit úplně všude. To ale většina lidí nedělá a tak ordinace zubních lékařů praskají ve švech.

bílé zuby

Když budete mít vyčištěné zuby tak jak se má, kazy se vám budou vyhýbat. Je ale nutné si s čištěním opravdu dát práci a navštěvovat dvakrát ročně dentální hygienu. Bezbolestně vám zuby vyčistí jak od pigmentových skvrn, které jsou způsobeny kouřením, jídlem a pitím, a také od zubného kamene a plaku. Zubní kazy pak nebudou mít šanci.

Zdravé zuby je možné bělit, abyste měli krásně zářivý úsměv. Bělení zubů nebolí, ale je to procedura která nějaký čas zabere. Je potřeba počítat s tím že zuby nebudete mít okamžitě nejbělejší, ale bělí se postupně. Bělení zubů Praha v Clinic+ probíhá šetrně a tak, aby nedošlo k poškození zubů.

bělení zubů

Co rozhodně nedělat
Na trhu existuje velká spousta přípravků na domácí bělení zubů. Vždycky je nejlepší na bělení chodit k zubaři, protože domácí bělení vám při neopatrném postup může poškodit zubní sklovinu, která se nedá ničím nahradit. Zuby jsou potom velice citlivé na chlad a teplo, a to značně snižuje kvalitu života, protože si potom musíte dávat velký pozor na to co kdy jíte a pijete aby vás to nebolelo. Krásně zářivé zuby můžete mít po návštěvě zubní kliniky, kde najdete nejen bělení a dentální hygienu, ale také veškeré lékařské zákroky.