Přítel pro život

Není nic lepšího než mít čtyřnohého přítele
Když selže vztah člověka s člověkem, často se upneme na zvíře. Většina lidí má doma nějakého mazlíčka a na celé čáře vítězí psi. Existují desítky různých plemen, a každé z nich má svoje specifika. Některá hodí jen do zkušených rukou a nejsou vhodná k malým dětem. Pak ale existují plemena, která se k malým dětem hodí a která dokonce malé děti milují. Jedním z nich je akita inu. Je to krásný pes s urostlým tělem, který se vyznačuje velkou oddaností ke své rodině.

akita inu

Kdo vybírá psa, ten určitě řeší otázku jakého psa a proč vybrat. Výběr psa není záležitost na jednu hodinu, ale výběr psa by měl trvat podstatně déle. Je důležité si uvědomit, kolik času na psa budete mít. Některá plemena vyžadují hodně času a pohybu, jiná se spokojí s procházkou denně a volnou zahradou. Zrovna akita není na pohyb příliš náročná. Výběr psa neuspěchejte zejména v případě že máte malé děti. V každém případě je vždy nutnost nenechávat děti samotné se psem, ať už je to doga nebo krysařík.

pes akita

Zajímá vás jak probíhá akita inu prodej z chovné stanice? Vždy byste měli kupovat psy jen z chovné stanice a nebo si adoptovat psa z útulku. Chovná stanice je zárukou toho, že pes je zdravý a pochází z vhodných podmínek. Vyberete si psa nebo fenku, kteří jsou ještě volní, sjednáte si schůzku přímo v chovné stanici a zde se vám bude věnovat chovatel osobně. Poví vám vše důležité ohledně psů a fen které chová, ohledně štěňat a odpoví vám na vše co vás ohledně vybraného plemene zajímá. Nikdy nekupujte psa mimo chovnou stanici, protože se velice pravděpodobně bude jednat o množírnu. Psi z množíren trpí různými nemocemi a majitelům slouží pouze jako stroj na peníze. Psi bývají ve velmi špatném stavu, nemají dost jídla ani veterinární péči a nedožívají se vysokého věku. Vždy si ověřte od koho psa kupujete.