Není třeba zůstat chudí

Jedna stará filmová písnička nám sice tvrdí, že „nemít prachy nevadí“, ale jak už tomu tak bývá, nezakládá se toto tvrzení na pravdě. Jak nás náš každodenní život přesvědčuje, je tomu přesně naopak, „jo, to vadí“. Protože kdo žije spokojeným životem? Ten, kdo je finančně dostatečně zajištěný, nebo ten, kdo tře bídu s nouzí? A kdo je ze své situace třeba i vysloveně zoufalý? Ten, kdo má kupu peněz, nebo ten, kdo nemá ani vindru?

Prostě jsou nám lidem peníze potřeba. Mít je znamená mít se dobře, zatímco nemít je znamená tu více a tu méně trpět. A když se člověku nedostávají finance ani na skutečně podstatné věci, nedá se leckdy ani mluvit o normálním životě. To je pak v nejlepším případě jenom holé přežívání.

srovnané mince

Není tedy divu, že by chtěl každý dostatek peněz mít. A nikdo by nechtěl trpět https://www.databazeknih.cz/knihy/i-vul-muze-trpet-ale-nikdy-nebude-bojovat-12575 finanční tísní nebo i vyslovenou bídou. Jenže to někdy ani nezáleží na nás samotných. Leckdy nevycházejí s penězi ani ti nejpracovitější a nejspořivější z nás, o těch ostatních pak ani nemluvě. A když je peněz příliš málo, nedá se nic dělat a člověk stižený nedostatkem musí udělat něco, co mu zajistí další peníze.

Někdy si tak my lidé bereme třeba půjčky. Vybereme si nabídku, která je nám dostupná a také dost výhodná, požádáme o ni, a když to klapne, máme vystaráno.

peníze vládnou světu

Jenže ono to někdy nevyjde. Třeba kvůli tomu, že příjmy nás žadatelů nejsou shledány jako dostatečné na to, aby se z nich dalo splácet, třeba kvůli nepříjemným záznamům v registrech dlužníků. A je-li tomu tak, musí se prostě najít půjčka, u které to nevadí.

A půjčkou, u které nejsou rozhodující příjmy žadatele ani jeho registry dlužníků, je nebankovní hypotéka. Tu mohou dostat všichni, kdo se za její vrácení zaručí vhodnou nemovitostí, nejen ti, jimž se daří relativně skvěle. A proto o nebankovní hypotéky žádá tolik lidí. Těch, kdo chtějí uspět, i když nejsou dokonalí.