Součástí stěhování je také odpočinek

Víte, kdo je to workoholik? Člověk, který je neustále čímsi popoháněn kupředu s vědomím, že nestíhá, a že musí podat takový výkon, který z něj vytvoří Supermana. Jenže takoví lidé, co jedou na plný plyn, se pak neočekávaně naráz zastaví, protože jim jednoduše dojde benzín, anebo se jim zadře motor. Workoholismus je nebezpečná choroba, která zasahuje zejména do civilního života jednotlivců i rodin, a týká se i stěhování. Takový workoholik chce všechno stihnout pokud možno hned, včera bylo pozdě, a pochopitelně si na svá bedra nakládá příliš náročné úkoly.

papírový karton

Přesvědčit workoholika, aby práci rozdělil mezi své blízké, a pověřil stěhování profesionální firmu, je někdy nadlidský úkol, přesto byste se o to měli pokusit, a to s vysvětlujícími argumenty. Co se může workoholikovi stát, když bude na všechno sám?

Balicí materiál – když workoholika napadne někde pokoutně shánět papírové krabice a balit věci do starých novin, které má nachystané do sběru, přibrzděte jej a domluvte pořízení balicího materiálu u stěhovací firmy. Ta vám zajistí jak kartonové krabice (samozřejmě pevné), tak i bublinkovou a stretch fólii, s nimiž vystačíte na balení všech předmětů včetně nábytku a spotřebičů.

kartonové krabice

Demontáž nábytku – rozebíratelný nábytek by se měl demontovat pokaždé, kdy se s ním někam stěhujete, prodloužíte tím jeho životnost. Tyto práce provádí i stěhovací firmy stěhování v Praze 6 https://stehovani-mamut.cz/stehovani-praha/zajistime-pro-vas-vse-co-potrebujete/ a vy byste měli workoholika v rodině přesvědčit, aby se věnoval spíše balení věcí a montování nábytku nechal na profesionálech.

Velké spotřebiče – jestliže se workoholik pokusí přestěhovat svépomocí automatickou pračku jen se stěhovacími popruhy, a navíc po schodech, může to skončit katastrofou. Jestliže chcete přestěhovat některé drobnosti sami vlastním vozem, pak ty velká a těžká břemena svěřte stěhovákům. Jde zejména o velké koberce, nerozebíratelný nábytek, rozkládací pohovky, chladničky, pračky, velké televizory, lustry anebo akvária.