Jak se starat o váš bazén

Jestliže máte doma bazén, určitě víte, že se o něj musíte starat. Starost neznamená jen to, že napustíte do bazénu vodu a déle se o něj nestaráte. Bazén potřebuje daleko více údržby, aby byl čistý a mohli jste se v něm bez obav koupat.

Jak se správně starat o váš bazén?

bazén

Chlór

Chlór je nezbytnost pro každého, kdo vlastní bazén. Můžete buď vytvořit systém slané vody, která je schopná si produkovat chlór sama anebo dodávat chlór do vody ze zakoupených výrobků. Bazény se systémem slané vody jsou sice dražší, ale za to po vás pak vyžadují méně údržby.

Pořiďte si solární plachtu

Solární plachta na bazén je plachta, kterou překryjete svůj bazén. Nejenom, že vám tak udrží vodu čistou bez spadaného listí, hmyzu a dalších nečistot, ale ještě funguje na principu, který ohřeje vodu ve vašem bazénu, takže bude příjemně teplá. Stačí jen, aby se do plachty pustil sluneční svit a voda se začne ohřívat.

Čistič

Bazén a jeho vody musíte udržovat v čistotě. Nejoblíbenější jsou motorové čističe, které dokáží spolehlivě vaši vodu vyčistit. Pomocí sacího systému přefiltrují vodu od nečistot. Novinkou jsou robotické čističe, které představují nejefektivnější čištění a zároveň ze všech typů nejméně opotřebovávají váš bazén, nicméně jsou také nejvíce finančně nákladné.

bazén

Testujte

Přijde vám to možná jako zbytečnost, ale věřte, že není. Alespoň jednou týdně v období, kdy bazén aktivně používáte, byste měli použít sadu testů, které vám ukáží, jestli máte správnou hladinu chemikálií ve vodě. Testuje se zejména vápník, zásaditost vody a také její pH. Pokud budete vodu pravidelně testovat a řídit se výsledky, prodlužujete tak životnost svého bazénu.

Sprcha

Nejlépe uděláte, pokud do blízkosti bazénu umístíte sprchu, kde se můžete opláchnout před tím, než půjdete do vody. Jelikož i na vaši kůži ulpívají nejrůznější nečistoty a mastnota, zabráníte tak tomu, že tyto nečistoty přenesete až do vody bazénu.