Kdo uklidí společné prostory v bytovém domě

Proč se některým SVJ (Společenství vlastníků jednotek) vyplácí pověřit úklidem specializovanou firmu? Možná vás napadá, že hlavním motivem většiny vlastníků bytů je nebetyčná lenost, vždyť přece vzít do ruky mop a kbelík s vodou není zas tak těžké, navíc se to neprovádí každý den, ale jednou za čas. Jenže ono to není tak jednoduché, jak se zdá. Ve hře je více nepříjemností a mnohdy i nebezpečných činností.

úklid společných prostor SVJ

Důkladný úklid je důkladný úklid – něco jiného je vytřít schodiště rychle, aby se neřeklo, že neprovádíme pravidelný úklid, a zcela odlišný je modus důkladného úklidu profesionální úklidovou firmou, která tuto práci považuje za svou osobní čest, a která tím také prokazuje svou profesionalitu. Úklid bytových domů ceník modryzralok.cz není jen mrtvou položkou zbytečně vyhozených peněz, máte v podstatě jistotu, že bude celý dům zbavený prachu a nečistot, počínaje schodištěm a výtahem a konče společenskými místnostmi, vestibulem, vstupními dveřmi a okny.

úklidová firma

Kdo za vás umyje okna – okna ve společných prostorách je také zapotřebí alespoň čas od času umýt. Okna jsou nejen vaší vizitkou, ale přispívají i k většímu množství světla v objektu a k příjemnějšímu pocitu uvnitř domu. Toto je známý psychologický jev a každý se cítí lépe v uklizeném a čistém prostředí, než v zašpiněné ratejně.

K umývání oken se však váže ještě jedna nepříjemnost, a sice každý z vlastníků bytů není schopen nebo ochoten zvládnout tuto práci a zároveň riskovat smrtelný úraz. Na Internetu se můžete dočíst o případech pádů z oken, které obvykle skončily smrtí. A může k tomu dojít docela nevinně, kdy se pod vámi svezou štafle, podklouznete na židli nebo jednoduše ztratíte rovnováhu. Mytí oken ve vyšších patrech vyžaduje určitá bezpečnostní opatření a profesionálové je znají, na rozdíl od mnoha amatérů, kteří riskují a neuvědomují si, jaké nebezpečí jim hrozí.