Sláva vodě

Ten, kdo má zahrádku a na ní místo, kupuje bazén, protože ví, že je to nejlepší proti horku, které panuje a panovat bude. Léta budou stále více a více zničující. My v panelácích máme naplno puštěné všelijaké ochlazovače a klimatizace jen aby se to všechno dalo lépe snášet. Velká většina lidí však prchá k vodě, na veřejné plovárny či někam do přírody. Kdo ví kam, má obrovskou výhodu. Ale už bohužel nemá zaručenou kvalitu vody. A pozor, čistá voda neznamená vodu kvalitní. Takže si krásně můžete vidět palce u nohy, když jste po kolena ve vodě, ale nevíte, zda nejsou ve vodě nějaké škodlivé bakterie http://www.stoplusjednicka.cz/rozdel-panuj-nejlepsi-je-nechat-bakterie-bojovat-proti-sobe-navzajem či něco jim hodně podobného.

schůdky do bazénu

Na veřejném koupališti, nebo chcete-li plovárně to ovšem nikdy nevíte také. Nějaká cedule s každou hodinu dopsanou informací o chemickém rozboru je pouze k smíchu a nevěří ji ani zaměstnanci samotní. Na pořádný chemický rozbor je totiž třeba drobátko více času. Ponořením lakmusu do vody jej nehradit nelze.

Takže si skutečnou kvalitu můžete prakticky uhlídat jen doma, ve vlastním bazénu, kde přesně víte, co děláte a co jste si do vody přidali. Tolik a tolik chemie, tolik a tolik chlóru. Také znáte tvrdost vody a jistě víte, že písek ve vašem filtrovacím zařízená je nedávno měněný. Takže je vaše voda vůbec nejkvalitnější v širém okolí. A to je dobře.

žena ve vodě

Mimochodem, kdy jste ten písek měnili? Před pěti lety? Hm, tak to již asi nebude nejkvalitnější, že ano. No, ono je to podle toho, jak je čerpadlo v provozu, pokud jen občas o víkendu, tak by to mohlo být. Ale pokud jede v kuse, například celé prázdniny plus další dny…Písek do filtrace se měnit má, to je bezesporu, ale jak často, to už je na takovou malou odbornou studii. A pokud si tím nejste jisti ani vy sami, tak se zeptejte u odborníků. Jen jim sdělte podrobnosti o filtraci jako takové a dobu provozu. Oni vám pak sdělí, co a jak.