Jízda na motorce


Myslíte si, že bez motorek by byl svět divoký nebo že bez motorek by byl svět lepší? Tady samozřejmě už záleží jenom na člověku. Co si vlastně o motorismu myslí. Mnoho lidí předpokládá, že když lidé budou mít motorku, že to také bude opravdu skvělé. Myslím si, že mnoho lidí na motorce jezdí, protože je to baví. Také jezdí na nějaké motorkářské srazy anebo také motorkářské závody. Máte doma motorku? Když už se bavíme o motorkách, tak by mě to zajímalo. Já mám doma dvě motorky, sice jenom takové lehké, na které stačí řidičské oprávnění jenom typu A, tak jsem si řekla, že nejlepší je, když lidé také budou vědět, co mají dělat nebo jak se na motorce chovat.

Motorku nebo auto vždy pořádně zabezpečte.

Není to vždy jednoduché. Když třeba lidé si myslí, že jsou úplní machři na motorce a že umí úplně všechno, tohle je potom velice smutné. Mě samotnou vždycky zaráží fakt, když lidé třeba mají teprve pár týdnů řidičské oprávnění na silnou motorku a myslí si, že už umí všechno, že se jednoznačně na motorce vůbec nikdy nevybourají. A kolikrát také nesnáším, když vidím třeba někoho, že jede na motorce a vůbec nemá třeba na sobě kombinézu anebo, nedej bože, helmu. Třeba když nemá kombinézu, která je kvalitní kůže, tak to třeba pochopím ještě, i když také se to nesmí. Je to nebezpečné.

Umíte opravit motor na autě a nebo na motorce?

Ale když někdo nemá helmu na hlavě, tak to beru opravdu jako veliký hazard se životem. Já osobně už jízdu na motorce, na silné motorce beru jako hazard se životem. Nevím proč, ale já se opravdu hodně bojím, když si jeden můj kamarád pořídí opravdu silnou motorku, tak jsem mu říkala, jestli si tohle nechce rozmyslet, jestli si raději nechce koupit kvalitní elektrokolo a potom lehkou motorku? Samozřejmě, že se během dvou let už pětkrát vyboural. Samozřejmě, že to naštěstí, ale byla jenom lehká zranění, ale člověk nikdy neví. Může se vybourat opět. A já si myslím, že ano, protože on jezdí stále rychle a také na motorce machruje a snaží se dělat nějaké divné závody s dalšími přáteli.