I učit se dá zábavně

Ideální formou, jak začít děti připravovat na konci prázdnin přechodu ke školním povinnostem, je zábava. Využít posledních dnů prázdnin k tomu, aby se hravou formou připravily na první zvonění. Lze k tomu využít neocenitelné pomocníky. Obzvláště pro děti, které nastupují do prvního ročníku. Ale nejen pro ně jsou k dispozici v papírové formě. Čtecí okénko tak mohou vyzkoušet předškoláci, kteří se hned po prázdninách budou učit číst a toto okénko jim to usnadní. Tato didaktická pomůcka s prvními řádky pomůže. Protože jeho pomocí bude školák soustředěny na čtený text a lépe mu porozumí. Nácvik už může začít probíhat v posledním týdnu prázdnin.

Zábavné učení

Příjemně a zábavně lze rovněž využít výukové sešity, ve kterých lze na dvaceti stránkách procházet bludištěm a přitom si procvičovat orientační schopnosti. Nebo si vybrat sešit se zvířaty, ve kterém je potřeba hledat rozdíly mezi nimi. Což vyžaduje rovněž velkou dávku pozornosti. Sešity s mini aktivitami jsou rozděleny podle věkových skupin. Od těch nejjednodušších, až po ty, které zaujmou i větší školáky. At už jsou zaměřené gramaticky na slovní spojovačky, tak matematické řešení kódů. Nejoblíbenější a nejzábavnější jsou ty, které umožňují vtipnou formou doplňovat předtištěné mandaly. Podporující nejen jemnou motoriku, ale především fantazii.

Hrajeme si

Jazyková pexesa jsou rovněž vítaným pomocníkem na osvěžení cizího jazyka, ve kterém bude dítě v příštím školním roce pokračovat. Ať už to je angličtina, němčina, anebo francouzština. Rozdělena bývají do rozdílných gramatických kartiček. Nejčastěji se v nich procvičují slovesa, předložky či číslovky. Stejně tak je možné nabídnout zábavnou formou k procvičení i druhy sportů. Pexeso na dvaceti pěti kartičkách osvěží nejen paměť, ale i grafomotoriku. Čím budeš až vyrosteš? U tohoto pexesa se dobře pobaví a dovzdělají o mnoha profesích nejen deváťáci, ale svoji představu si u tohoto názorného, kresbami doplněného rádce vytvoří i žáčci nastupující do prvních tříd.