Proč brát kolagen?


Kolagen je látka, kterou si naše těla umí tvořit sama. Je obsažený také v mnoha potravinách, ale z nich ho nedostaneme do těla tolik. Proto bychom měli tělu kolagen dodávat prostřednictvím doplňků stravy. A to i proto, že okolo třicátého roku už si naše těla kolagen tvořit neumí a tak jsme odkázaní právě na doplňky stravy, které ho obsahují. Na trhu najdeme spoustu kolagenů, některé jsou skutečně kvalitní, ale mnohé z nich jen slibují zázračný efekt, který se samozřejmě nekoná.

Vybírejte pečlivě
Pokud chcete i vy užívat kolagen,, vyberte si ten nejkvalitnější. Optimální dávku kolagenu má každý jinou, a tak nezbývá než se poradit s lékařem ohledně dávky a nebo zkusit experimentovat. Nejlepší kolagen je rozpustný ve vodě, protože má nejlepší vstřebatelnost. Jedním z nejlepších kolagenů na trhu je Orca collagen. Má laboratorně potvrzené účinky na lidský organismus, je vyrobený z mořských ryb a je skvěle rozpustný. Oblíbila si ho celá řada mužů i žen.

tablety kolagen

Kolagen není jen o vzhledu, i když právě vzhled je nejčastější důvod, proč ho lidé začínají užívat. Dokáže totiž eliminovat vrásky, takže díky němu vypadáme mladší. Velmi důležitou funkci má ale i uvnitř našeho těla, a to takovou, že se stará o to, aby byly naše klouby co nejdéle plně funkční a hlavně se stará o bezbolestný pohyb. Mnoho lidí v pozdějším věku trpí artrózou, která znemožňuje pohyb a tak je potřeba klouby vyměnit. Nejčastěji tato nemoc postihuje kolena a kyčle, takže pokud chcete mít klouby v pořádku, určitě vsaďte na kolagen.

kolagen prášek

Kdy jej začít brát?
Vědecké výzkumy potvrdily, že kolagen naše těla tvoří do zhruba třiceti let, takže v tomto věku je ideální doba na započetí suplementace. V kolagenových nápojích můžete najít i další velmi důležité látky, jako je například vitamín C, kyselina hyaluronová nebo třeba další vtaimíny a minerály.