S penězi jde všechno lépe


Jenže my žijeme tady, ve vnitrozemí, kde peníze potřeba jsou. Pořád je někdo někde požaduje. V obchodě, v autobuse, na poště… Takže se každý člověk stará, aby ty peníze měl. Ale ať dělá, co dělá, stále jich má málo. A co teprve, když se stane něco, co není jaksi na pořadu dne a je zapotřebí větší částka, řádově šesti nebo vícemístná. Co potom dělat? Není podstatné nač ty peníze jsou, prostě je člověk chce a přes to nejede vlak. Takže udělá pár věcí a jde si peníze půjčit. Protože jiné možnosti zde nejsou mimo vyloupení banky, co se všeobecně moc nedoporučuje.

prázdno

Jenže, kde si takovou velkou půjčku vzít?

Nelze jednoznačně říci ve které z bank jsou nejvýhodnější podmínky, protože se tyto neustále mění a co byla pravda ve středu, nemusí být pravda v pátek. Takže těžko napsat radu, běžte tam a tam. Ale jednu radu přece jen dát mohu. Takovou částku vám zapůjčí rychle a ochotně někde jinde. Je to americká hypotéka bez dokládání příjmů. Proč zde zdůrazněno, že je to bez dokládání příjmů? Protože společnost, která vám půjčí moc dobře ví, jak dlouho trvá, než seženete potvrzení třeba jen ze mzdové účtárny. A také proto, že sem chodí lidé, kteří měli podle banky příjem nízký. Oběhli třeba pět bank a nikde nic. Odevšad je vyhodili. A navíc touto žádostí získali negativní záznam v registru. Ano, i neúspěšná žádost se tam uvádí. Nejste sice dlužníci, ale zápis tam je.

bankovky

Zde se to ovšem v potaz nebere. Zde se pracuje poněkud jinak, jiným způsobem. Hlavně se dbá na rychlost. Moc dobře se zde ví, že klient nebude čekat tři měsíce, než to někdo někde spočítá na procenta a další a další složité nesmysly. Zde se to řeší tak, že se klient dostaví a dozví se podmínky půjčky. Pokud zavolá, je to ještě rychlejší, protože už ví, co si má s sebou přinést. Pokud to má pak vše v pořádku a souhlasí s podmínkami, má peníze ihned na účtu.