Dostupnost bydlení


V České republice je rozšířenější bydlení ve vlastní nemovitosti než bydlení v nájmu. Politici se to snaží změnit, protože přece patříme na západ, a tak musíme slepě kopírovat všechno ze západu bez ohledu na to, jaký to bude mít reálný dopad nejen na samotné občany, ale na celou republiku. Politici tak už delší dobu horlivě přemýšlí jak zvýšit nedostupnost vlastního bydlení co nejvíce lidem. A zatím se jim to daří. Zajímavé je, že nejspíš nikdo z nich nebydlí v pronajaté garsonce. Lidé s tím nic nezmůžou, leda u voleb, ke kterým většina lidí nechodí. A když už náhodou jdou volit, stejně volí to samo dokola, což je nepochopitelné. Není divu, že je zde situace jaká je.

budova banka

Většina lidí potřebuje hypotéku
Vzhledem k cenám nemovitostí je jasné že si je mohou dovolit jen lidé s nadprůměrnými příjmy. Pro ostatní zbývá nájem a nebo hypotéka. Ale ani ty hypotéky už nejsou dostupné pro všechny. Žadatelé o hypotéku musí mít dostatečný příjem a část financí musí mít naspořené, případně je nutné mít nemovitost k zástavě či rekonstrukci. Hypotéku dostanou většinou jen podnikatelé s pravidelným příjmem. I když se říká že podnikatel je svým pánem
hypotekybezregistru.cz, což je sice pravda, čelí řadě nevýhod.

počítačka peněz

Podstata podnikání tkví v tom že si sami hledají zakázky nebo zákazníky a starají se o to aby si každý měsíc vydělali dostatek peněz. Musí si také zajistit účetnictví a odvádět daně a odvody. Být podnikatelem dnes není žádný med, a za to že se snaží se o sebe postarat sami, jim stát ještě háže klacky pod nohy v podobě nedostupnosti hypotéky. Státu totiž podléhá Česká národní banka, která upravuje podmínky pro získání úvěru. Pokud podnikáte a nedostanete hypotéku, je možné se poradit s nezávislým finančním poradcem, který vám může pomoct získat hypotéku s dobrými podmínkami a úrokem. Bydlení by nemělo být jen pro zaměstnance.