Bazén na vlastním pozemku

Léto

Na tohle období se celá řada lidí těší klidně po celý zbytek roku. Venku je totiž hezky, takže můžeme chodit třeba jen v tričku s krátkým rukávem a odpočívat třeba v parku. V zimě by nám po chvíli sezení na lavičce byla zima, ovšem když je vedro, tak nás to trápit nemusí. Hlavním důvodem je rozhodně volno, protože firmy dávají svým zaměstnancům třeba dva týdny dovolené v kuse a děti ve škole mají prázdniny, takže je to období, kdy se celá rodina sejde. Zároveň nemusíme řešit klasické pracovní povinnosti a máme tak nějaký čas pro sebe.

letní počasí

Mnohdy je potřeba dohnat nějaké ty resty, ovšem následně bychom si měli i odpočinout, takže můžeme všichni vyrazit na dovolenou. Různých destinací je na výběr opravdu spousta takže si stačí vybrat. Cenové rozmezí je široké, přičemž dospělí často šetří nějaké ty koruny, aby si jednou za rok mohli dopřát odpočinku, dobrého jídla a třeba koupání. Právě koupání si můžeme užívat i vlastním bazénu, pokud máme třeba zahradu.

Různé druhy

Jistě jste někdy viděli katalog nějakého prodejce bazénů. Jistě jich tam měl hned několik, takže pokud se rozhodnete pořídit si bazén domů, tak přichází otázka, jaký si koupit. Jako první bychom měli začít volbou materiálu. Mezi nejlepší se řadí nerez, ovšem takový produkt by byl velmi drahý. Betonový zase není tak jednoduché postavit, proto se nejčastěji setkáme s plastovými, které mají poměrně dobrou životnost. Pokud plánujete bazén a chcete, aby dlouho vydržel, tak volte zapuštěný typ.

zapuštěný bazén

Akorát musíte počítat, že jeho vybudování je náročnější. Takovým prostředním řešením je polozapuštěný, který není problém použít i ve svahu, přičemž právě svah na pozemku často věci komplikuje. Takový oválný bazén BE-5x3x1.5 https://www.bazenygluc.cz/ovalny-bazen-be-5x3x1-5.html má výhodu i ve svém tvaru, protože u oválného bazénu se dočkáme větší praktičnosti. Plavání je totiž příjemnější než u kulatého. Navíc si můžete vybrat i barvu, aby hezky ladil s Vaším pozemkem.